Hlavní strana > Výklad karet > Tarot - Tarotové karty > Kurz Tarotu > 1) TAROT - rozbor jednotlivých karet

TAROT - rozbor jednotlivých karetsandra1
02.10.2008 - 08:16
(Střelec) sandra1
TAROT - rozbor jednotlivých karet
Ahoj Rů :17:

tak jsem se do toho dala a vůbec mi to nepřipadá tak lehké, napadá mě tolik myšlenek, že nevím, které z nich vybrat. Jediná karta mi dává tolik informací.....

Blázen
Má ji rád? Pokud je to začátek tak je to flirt, nedá se říct, že by o ní uvažoval do budoucna, je to v prvopočátku, nezávazné..
Pokud je to vztah už dlouhodobý, tak je to zas trošičku jinak a proto, že v otázce není uveden zda je s ní dlouho či krátce, tak můj výsledek ke kartě Blázen je: ANO, má ji rád, cítí se nevázaně, má prostor k dýchání, vane tam čerstvý vzduch, jako by říkal: " Pojď do mé náruče a ukážu ti celý svět..."

Bude ho nová práce naplňovat?
Zde taky nevím čeho se chytnout. pokud bude mít novou práci, která ho nebude svazovat, tak ANO bude ho naplńovat a bude možná tam i zůstane, ale pokud to bude práce, kde bude muset být někde např. v uzavřeném prostoru , tak ho to bude naplňovat jen chvíli a bude se poohlížet po jiné, nebude uvažovat o tom, že by tam zůstal..

Jsem z toho zmatena :24:, nevím, čeho se mám chytnout a jak na tu kartu pohlédnout. Jsem schopna ji rozebrat z několika pohledů, ale dát jasnou stručnou odpověď je pro mne problém.

Tak se zatím měj pa pa :29: :29:


Příspěvky:Twiggina
02.10.2008 - 14:54
(Kozoroh) Twiggina

Ahoj Sandro, tak jdem na to. :3:

Blázen
Má ji rád? = Ano spontánně, ale bez závazků. Nelze na něj spoléhat.
(na počátku vztahu normální, u delšího vztahu nezodpovědné)

Bude ho nová práce naplňovat? = Pokud bude podle jeho představ, tak ano. Pokud ne, je schopen bez výčitek svědomí odejít.
(zde bych se tazatele zeptala, pokud by se jednalo přímo o něj: proč se ptáte, vždyť si to stejně zařídíte podle sebe)

Záměrně jsem ti napsala stručné odpovědi, aby ses naučila stručnosti. Jinak tvůj výklad je velmi dobrý! :15:
Pošlu ti sem děvčata, protože ony tuto pasáž takto podrobně se mnou nekonzultovaly. Aspoň si zkontrolují zda jejich vidění samostatné karty je dobré. Však ty tam jistě také nakukuješ. :3:
Hezký den Rů :17:
PS: Huš, huš, kšááá smutné očko. :20: :4:sandra1
03.10.2008 - 08:09
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj RŮ :17:

To víš, že k děvčatům nakukuji a podrobně to pročítám, je to velmi poučné a jsem za to vděčna. Děkuji za pochvalu :1:. A jdu ke kartě MÁG.

Má ji rád?
Ano, je jí okouzlen. Ruka na stole, jakoby říkala: "U mě je tvoje místo" - bude dělat vše proto, aby si ji získal a nabídne ji vše co má - chce ji, zajistí ji, splní ji všechna hmotná přání.

Bude ho nová práce naplńovat?
Ano, bude. Má všechny vlastnosti, které ta práce vyžaduje. Je přizpůsobivý, (ale ne natolik , aby se s ním manipulovalo) může být na pozici vedoucího, umí jednat s lidmi. Pokud je ta práce na nižším postu, jemu to nevadí, bude dělat vše, a ví, že na to má, aby šel výš. Vidí dopředu.

PAPEŽKA
Má ji rád? - Ano, má ji rád. Ale svou lásku k ní skrývá, neumí se vyjádřit. Karta říká: Udělej něco!...jinak to zůstane jen platonickou láskou....

Bude ho nová práce naplńovat?
Ze začátku moc ne, ale potom pochopí, že tam získá nutné znalosti a informace, které bude potřebovat do dalšího života, jen musí pořádně naslouchat a snažit se do práce aktivně zapojit.

(Velekněžka je jednou z ochranných karet, a tudíž by měla být odpově´d ANO, ale přesto necítím, že bych to tak měla napsat. Velekněžka je smutná, bez energie. Vnímám to tak, že taroty doporučují, aby v té práci byl za účelem poznání, které mu má být v tuto chvíli ukryto, ještě nepřišel ten správný čas ... :28:.. nevím)

CÍSAŘOVNA
Má ji rád?
Ano má. Vidí v ní ženu, která mu může poskytnout klid a bezpečí domova a která by mohla být matkou jeho dětí.

Bude ho nová práce naplńovat?
Ano bude. Bude tam cítit pohodu jak duševní tak tělesnou. Bude tam mít pevné zázemí a možnost osobního růstu a je tam předpoklad pro vymyšlení něčeho nového...nový projekt, vylepšení, zdokonalení něčeho..

CÍSAŘ
Má ji rád? - Ano, má ji rád. Jde přímo k věci, neumí se citové vyjadřovat, bude jednat na rovinu, nabídne ji jistotu, zázemí a oporu. Myslí to vážně a má s dotyčnou velké plány do budoucna..

Bude ho nová práce naplńovat?
Ano bude, bude tam mít možnost projevit své organizační schopnosti a vlastnosti vůdce. Bude spokojen, že má svou židli pevnou a že má práci, kterou chtěl a svou ctižádostivostí, to může dotáhnout dál.

Rů, ať se snažím jak se snažím o co nejkratší vyjádření, tak nic moc. Papír byl popsán skoro celý, to co je zde, je pouhý výňatek a je to taky dlouhé. :24:

Snad u dalších karet se mi to podaří lépe.

Přeji hezký a pohodový den. Pa pa :29: :29:
dika
03.10.2008 - 14:15
(Býk) dika » sandra1

Ahoj,teda :27:píšeš to krásně,díváš se na karty zase jinak než já nebo mumík.Moc se mi to líbí.Určitě si budu k tobě chodit pro nějaká ta slovíčka,když nebudu vědět,jak se vyjádřit :17:A samozřejmě že i pro poučení :6:sandra1
03.10.2008 - 14:49
(Střelec) sandra1 » dika

Ahoj DIKO :17:,
děkuji za pochvalu. Na vaší diskuzi jsem denně a stále to pročítám a porovnávám to s tím, jak bych to napsala já, a mám ty stejné pocity, co ty. Chápu, co cítíš.
Přeji hezký den :29: :29:Twiggina
03.10.2008 - 20:14
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro, hupky dupky jdeme na to.

MÁG
Má ji rád? = Ano, je jí okouzlen a zároveň i schopen pro vztah kouzlit.
(kouzlení, zaujetí pro věc, vznášení se v oblacích)

Bude ho nová práce naplňovat? = Pokud bude z jeho oboru, tak ano, pokud ne udělá vše pro to, aby si našel práci odpovídající jeho představě.
(Nejlépe se cítí jako samostatný pracovník, nepotřebuje nikomu vládnout. Prioritní je pro něj náplň práce, výše platu až na druhém místě.)

PAPEŽKA
Má ji rád? = Ano, má ji rád velmi hluboce a nezištně.
(Papežka je plně otevřena lásce a nečeká na vděk. Neptáš se na to, jak svou lásku realizuje, ale jak ji prociťuje!)

Bude ho nová práce naplňovat? = Ano, pokud je to práce na duchovní či dobročinné bázi.
(Papežka je schopna se stále učit a vyvíjet činnost pro blaho druhých, finanční odměna je pro ni druhořadá. Je to kladná karta!)

CÍSAŘOVNA
Má ji rád? = Ano má ji rád a váží si jí. Vidí v ní ženu, která mu může poskytnout klid a bezpečí domova a která by mohla být matkou jeho dětí.

Bude ho nová práce naplňovat? = Ano, pokud tam bude pohoda jak duševní tak pracovní, pevné zázemí, možnost osobního růstu a předpoklad pro seberealizaci.

CÍSAŘ
Má ji rád? = Ano, má ji rád. Jde přímo k věci, své city nedává příliš najevo, jedná na rovinu, nabízí jistotu, zázemí a oporu. Hodlá ji požádat o ruku.

Bude ho nová práce naplňovat? = Ano, pokud bude v dobře placené vedoucí funkci.
(Císař není schopen být někomu podřízen je ctižádostivý a práci považuje za zdroj dobrého výdělku).

Vždy měj na paměti jen podstatu otázky, co karta říká přímo na to konkrétní.
To nebylo špatné. Víc jsem upravovala na kratší vyjádření, než odpovědi jako takové. :15:
:29::17:sandra1
06.10.2008 - 09:38
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj Rů :17:

Děkuji za rozbor, někde jsem to popsala dost rozdílně, tak nevím, mám smíšené pocity. Ale jdu dál.

PAPEŽ
Má ji rád? Ano, má ji rád. Kdykoliv ho může požádat o pomoc a on ji vždy pomůže. Chce ji být zatím dobrým kamarádem, přítelem.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ano, pokud to bude práce která ho naplní duševně, kde bude moci pomáht druhým, nebo je něčemu učit, být jejich duchvním vůdcem.

(Tady neumím vyjádřit rozdíl mezi Papežkou a Papežem, spíš, že Papež je aktivnější ?? ...nevím)

ZAMILOVANÝ
Má ji rád? - Ano, má ji rád, je zamilovaný. Ale má dilema rozumu a srdce... a nebo, že musí něco kvůli ní opustit ( nebo někoho?)

Bude ho nová práce naplňovat?
Není si jist. Možná dostane 2 nabídky..a bude se rozhodovat...(tady moc nevím)

VŮZ
Má ji rád? - Ne nemá, vidí velkou rozdílnost povah a cítí, že by mohlo často docházet ke konfliktu, (A taky se zatím nechce vázat :28:) Je si vědom, že by musel vynaložit hodně energie, aby koně uvedl do souladu.

Bude ho nová práce naplňovat?
Moc ne. Cítil by to tak, že z jeho strany by to byl neuvážený krok. Uvnitř duše by se cítil nenaplněn a vedl by takový vnitřní boj sám se sebou. Dělal by tam něco, co mu nevyhovuje.

SPRAVEDLNOST
Má ji rád? Ano, má ji rád, ale zvažuje rozumem, zda to má smysl, zda by to byl správný krok. Snaží se být tak nějak nad věcí, nechce se nechat unést emocemi u toho posuzování. ...nebo, je si vědom svých chyb a ví, že ona je teď nevidí a zvažuje, zda by o něj stála i potom, kdyby prohédla.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ano bude, pokud bude mít možnost o nečem rozhodovat, něco racionálně analyzovat, posuzovat...Pokud nebude mít tuto možnost, bude zvažovat pro a proti, zda je to výhodné pro něj tam zůstat.

POUSTEVNÍK
Má ji rád? Ano, má ji rád. Vidí v ní ženu velmi nezávislou a moudrou. Nechává ji volný prostor. Nic nechce uspěchat, nic si vynutit. V ústraní čeká až příjde jeho čas. ... Pokud jsou spolu, potřebuje mít svůj osobní prostor..na koníčky, záliby..nebo chce jen tak být sám

Bude ho nová práce naplńovat?
Ano, pokud bude pracovat jako samostatná jednotka, je velice soběstačný a není na nikom závislý. Kolektivní práce by mu nevyhovovala, cítil by se stísněn. Je zvyklý být a pracovat sám.

KOLO ŠTĚSTÍ
Má ji rád? - Ano, má ji rád. Ví, že zde zasáhla vyšší moc, že se potkali, je to osudové setkání....Pokud jsou spolu již déle, jejich vztah je velmi kolísavý...jednou jo, jednou ne..

Bude ho nová práce naplňovat?
Aby ho nová práce naplňovala musí začít "od piky" a pomalu jít na pozici Sfingy.(Nesmí zapomenout, že byl taky dole,jinak se kolo může roztočit.) A na té pozici ho práce napľňovat bude.

Tato karta mi dala dost zabrat. Nevím jestli se mi to podařilo :24:. Beru ji jako kartu změn, nenadálých, nečekaných změn, keré nemůžeme ovlivnit. Je to tzv. zásah vyšší moci, naplnění svého osudu, splacení karmy...nějak tak...ale na pocity, to neumím převést...naplnění, láska.. :25:

SÍLA
Má ji rád? - Ne, nemá. Vidí v ní ženu velmi vzpurnou, kurážnou až drzou, která by ho chtěla ovládat a to se mu nelíbí.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ne nebude, musel by vydat hodně vnitřní síly a hodně úsilí, aby se tam prosadil. Dělal by něco proti jeho přesvědčení..nějak tak..

Síla a Vůz mi připadají trochu stejně, dělání něco proti své vůli. Aby něčeho dosáli, musí vynaložit nějakou sílu. Akorát VŮZ je akčnější, řeší to hned. Síla to drží v sobě a řeší to, až se to nahromadí a pak vybuchne jak sopka. Chápu to správně?

Některé karty mi dělaly problém s popisem, cítím je (aspoň si to myslím), ale nějak to neumím popsat nebo možná trefně vystihnout.

Zamilovaný a Spravedlnost, vnímám obě karty, jako rozhodnutí, uvažování. Rozdíl je v tom, že u Zamilovaného je "buď - anebo" není jiná volba a u Spravedlnosti je několik možností, o kterých třeba jen přemýšlí...Uvažuji správně?

Ještě jednou ti Rů :17: děkuji za tvůj čas a tvé stránky jsou mi moc a moc přínosem.
SandraTwiggina
06.10.2008 - 13:30
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro, tak jak je po víkendu? Kouří se ti z hlavičky? :4:

PAPEŽ
Má ji rád? = Ano, má ji rád. Kdykoliv ho může požádat o pomoc, bude ji oporou i přítelem.

Bude ho nová práce naplňovat? = Ano, pokud to bude práce která ho naplní duševně, kde bude moci druhé učit, nebo jinak být jejich duchovním rádcem.
(Papežka se stále učí a zdokonaluje, je to samaritánka a charitativní člověk. Papež má mnoho životních zkušeností, je to moudrý muž který učí a duchovně vede druhé.)

ZAMILOVANÝ
Má ji rád? = Ano, má ji rád, je zamilovaný, ale má dilema. Ptá se sám sebe: je to opravdu ta pravá, mám do toho jít naplno, nebo ne?

Bude ho nová práce naplňovat? = Určitě ho bude bavit, ale není si jist, že je to opravdu pro něj to nejlepší. Jakoby si nechával možnost rozhodnutí v případě, že by dostal jinou nabídku.

VŮZ
Má ji rád? = Spíš ne, protože je zde velký rozdíl v tom, jak vnímat společnou cestu. Vidí velkou rozdílnost povah a cítí, že by mohlo často docházet ke konfliktu.
(Zda se nechce vázat on nebo ona ti prozradí tato karta teprve v partnerském výkladu)

Bude ho nová práce naplňovat? = Zatím ne, má co dělat s tím, aby ji zvládl. Bude muset vynaložit hodně sil na to, aby dostal věci pod kontrolu. Nelze vyloučit ani to, že se nesžil s kolektivem.
(Představa zaměstnavatele je nejspíš jiná než jeho a nelze vyloučit konflikt.)

SPRAVEDLNOST
Má ji rád? = Ano, má ji rád, ale zároveň používá rozum. Uvažuje o ní, o jejích hodnotách a zda si jeho lásku zaslouží. Je tzv. nohama na zemi. Snaží se ji sice spravedlivě posuzovat, ale ne ve všem se mu to daří.
(Spravedlnost se snaží nestranně posoudit, ale má roušku přes oči a ne vždy se jí to podaří tak jak by mělo.)

Bude ho nová práce naplňovat? = Ano, pokud bude mít možnost vlastního rozhodování a racionální analýzy. Pokud ne, bude zvažovat pro a proti, zda je to výhodné pro něj tam zůstat.

Zamilovaný = zvažování a rozhodování srdcem
Spravedlnost = zvažování a rozhodování rozumem

Jsi šikulka, uděluji skoro jedničku! :15: :30:
:29::17:

PS: Měla bych malou prosbu. Zůstaň na maximálně pěti rozborech v jednom dotazu. Začínáte se mi tady množit, tak ať se mohu věnovat všem stejně. Až zajdeš k mumí a Dice, tak ti bude jasné proč ti to píši. Prevence. :3:
Bylo zde 143 lidí!sandra1
06.10.2008 - 14:29
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj Rů,

to víš, že se mi kouří z hlavy :23:, mezi tím, co jsi mi odpovídala, jsem svůj příspěvek doplnila. Myslela jsem, že není vidět.

U holek jsem byla a vím, co tím chtěl básník říci. A taky jsem to čekala. Polepším se.

Děkuji za pochvalu :30:, mám radost.

Zatím pa pa :29:Twiggina
06.10.2008 - 14:38
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

A také, že vidět nebyl.
Nedoplňuj další rozbory k již vypsanému příspěvku. Kdyby ses teď o tom nezmínila, tak to přehlédnu!
Není přeci problém dát nový příspěvek, ale až tehdy, když ti odpovím.

TAK ZDE JE DODATEK:

POUSTEVNÍK
Má ji rád? = Ano, má ji rád, ale potřebuje určitý osobní prostor na koníčky a záliby.
(pokud mu to ona neposkytne, odejde)

Bude ho nová práce naplňovat? = Ano, pokud bude mít klid a prostor pro samostatnou práci. Je zvyklý být a pracovat sám.

KOLO ŠTĚSTÍ
Má ji rád? = Zatím vnímá tento vztah jako osudový. Teprve čas ukáže zda ji bude mít opravdu rád. Pokud jsou spolu již déle, jejich vztah je velmi kolísavý jednou jo, jednou ne.

Bude ho nová práce naplňovat?
Aby ho nová práce naplňovala musí začít "od piky" a teprve čas ukáže.
(tato karta vychází hodně u začínajících soukromých podnikatelů)

SÍLA
Má ji rád? = Svým způsobem ano, nejspíš mu plně ponechala žezlo v rukou. Může se ovšem stát, že se mu ona vzepře a vše bude jinak. Jeho láska není citová, ale pudová.
(JEHO prezentuje karta síly!)

Bude ho nová práce naplňovat? = Pouze tehdy, pokud je hodně aktivní a vyhovuje mu přemíra pracovních povinností.

Síla = Snaha o něco, co nelze, lámání věcí přes koleno. Vysoká laťka nároků kladených jak na sebe, tak i druhé. Hodně hektické a chabý, nejistý výsledek.
Vůz = Nasednutí do vozu, který neumí dobře řídit, ale on má opratě v ruce a jen na něm bude záležet kolik úsilí vynaloží k tomu, aby řízení zvládl a dostal koně do stejného rytmu, do harmonie. Když se mu to podaří, a to lze, pojede si jako pán.
:29::17:sandra1
07.10.2008 - 10:41
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj Rů :17:

tak včera a dnes jsem přemýšlela nad Viselcem a nevím, nevím.

VISELEC
Má ji rád? Ano, je schopen se pro ni obětovat, aby si ji získal

Bude ho nová práce naplńovat?
Bude se vědom, že nic není zadarmo, a aby se uplatnil v budoucnu, bude obětovat např. svůj čas, cokoli co by souviselo s danou prací.

No dnes nic moc. Jinak moc děkuji a pa :29: :29:Twiggina
07.10.2008 - 17:41
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro,

VISELEC
Má ji rád? = Zatím je jí pouze zaujat a snaží se na ni nahlédnout ze všech stran a hlavně ji chce poznat (pokud se jedná o rodící se vztah).
Není si jist a možná hlavně proto, se snaží nahlédnout a pochopit její názory a reakce (pokud se jedná o dlouhodobý vztah).

Bude ho nová práce naplňovat? = Zatím je prací plně zaujat a snaží se v ní orientovat.
Je si vědom, že nic není zadarmo, chce se prosadit a proto se snaží nahlédnout na svou práci z toho pravého úhlu.

To pracovní si vystihla dobře. U lásky: viselec je v nehybné poloze a vyčkává až uzraje jeho rozhodnutí, jak se k dané věci postavit. Ve své poloze může maximálně přemýšlet a čekat.
Pa Rů :17:sandra1
08.10.2008 - 08:16
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj Rů :17:

Viselec se mi moc nepoved, tak snad to bude lepší u dalších karet. :1:

SMRT
Má ji rád? - je to neutrální, neumím odpovědět.
Pokud ano, tak jde do toho vztahu po něčem bolestném, co nechává za sebou, a vidí v ní něco nového, to je před ním...ukáže další karta.
Může být i ne, vztah ani nezačal, ani oni nepomyslil, zhodil ji ze stolu a jde dál...

Dlouhodobý vztah - příjde změna...ukáže další karta

Bude ho nová práce naplňovat?
Nelze odpovedět. Pokud ano, tak jde do nové práce s odhodláním, že začíná, změnil se a jde vstříc novým možnostem, ale zda ho to bude naplnovat?....ukáže další karta

Může být i ne - ne nebude a bude uvažovat o změně..o tom, že půjde jinam.


ĎÁBEL
Má ji rád?
Nový vztah - ano, je jí posedlý, líbí se mu, vzrušuje a irituje, dráždí. Kupuje ji dárky a jiné pozornosti, aby ji měl. ....napořád? nebo jako další penízek ve džbánku na kterém sedí?...ukáže další karta

Dlouhodobý vztah - ano má a je na ni hodně citově závislý, ona je jeho poklad, který nechce ztratit.

Bude ho nová práce naplńovat?
Bude - pokud to bude práce, kde může projevit svoji aktivitu, obchodní talent, výmluvnost, musí množit, rozvíjet, jako např. bankéř.. Rozhodně by mu nevyhovovala práce o samotě. Potřebuje k tomu lidi...Pokud to nebude, tak svoji energii bude tlačit v sobě, sedět na jistém a ďábelsky přemýšlet, co dál, co z toho využít pro svůj prospěch.

MÍRNOST
Má ji rád?
Nový vztah - Ano, má ji rád, ale stále přemýšlí jak ji dát své city najevo, je příliš nesmělý až stydlivý, dává si načas.

Dlouhodobý vztah - ano má ji rád, cítí se ve vztahu spokojeně, v klidu, v harmonii.

Bude ho nová práce naplńovat?
Ano bude, bude to klidná práce, kde se vše dělá s rozvahou a pomalu, bez honičky a stresu.

Zatím se měj hezky pa pa pa :29: :29: :29:
Twiggina
08.10.2008 - 23:20
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro
Mám malé zpoždění, dnes je Věry a tak jsme slavili manželovo mamky svátek :1:

SMRT
Má ji rád? = zatím ji vnímá jako velkou změnu v jeho životě, teprve čas ukáže
Dlouhodobý vztah = něco ve vztahu se mění. Co tato změna přinese je otázka na další kartu.

Bude ho nová práce naplňovat? = v současné době se nejspíš dějí nějaké změny na pracovišti či v jeho pracovních povinnostech a teprve čas ukáže zda mu tato změna bude vyhovovat

ĎÁBEL
Má ji rád?
Nový vztah = ano, cloumá s ním láska, vášeň, touha i sex.
Dlouhodobý vztah = něco ho irituje, dráždí, znervózňuje, něco mu vadí a není daleko od citového konfliktu.

Bude ho nová práce naplňovat? = ano, pokud v ní vydělá dostatek peněz. Jeho nezajímá pocit naplnění, jeho zajímají prachy.
Jako podnikatel by to byl dravec bez skrupulí, pracující pouze ve svůj prospěch..

MÍRNOST
Má ji rád?
Nový vztah - Ano, má ji rád, ale stále přemýšlí jak ji dát své city najevo, je příliš nesmělý až stydlivý, dává si načas.
Dlouhodobý vztah - ano má ji rád, se svatou trpělivostí sobě vlastní.
(zda je spokojen to karta neříká)

Bude ho nová práce naplňovat? = ano, pokud to bude práce klidná , bez honičky a stresu.

Poznámka. Karta prezentuje jeho, nepředstavuje práci jako takovou.
:29::17:sandra1
09.10.2008 - 08:18
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj Rů :17:

tak nějak se do toho nemohu dostat, mám nepřesné odpovědi a někdy jsem úplně z cesty :24:, začínám propadat pocitům, že mi ani není dáno z hůry být dobrou kartářkou a mé sebevědomí stále klesá. :28:

Co myslíš, začnu ty karty správně vnímat?

Zkusím to dál.

VĚŽ
Má ji rád?
Ne nemá, neodpovídá jeho představám.

Dlouhodobý vztah - ve vztahu si vytvořil nějaké iluze, ve vztahu dělal něco na špatných základech a teď se mu to sype jak domeček z karet.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ne, nebude, věřil něčemu, dělal si naděje a teď zjišťuje, že to tak není.

Cítím ji jako kartu změny, ale to je i smrt. Jaký je mezi nimi rozdíl?
Moje úvahy
Věž - změna v myšlení, radikální předělání sebe samého, probuzení, prohlédnutí. Žití v něčem, čemu dotyčný věřil a bylo to jeho zázemí jeho opora a teď je to fuč - událo se to rychle, dotyčný to nedokázal tzv. vstřebat.

Smrt - něco končí, aby mohlo začít něco nového, ale to je i u Věže (taky tam musí něco skončít a začít) ale nemusí to být tak bolestné jak u Věže, může to "staré" odejít pomalu, ale zas je tady ta kosa a stačí mávnout a je vše jiné...?

nevím, nevím jsou obě karty změn? změny jako takové, že něco musím opustit? Chápu to jakože ano a každá změna je bolestná (pokud po ni netoužím)

:17:, můžeš mi to, prosím tě trochu objasnit? Nevím jestli se mi to podařilo vystihnout jak to cítím.

Pročítala jsem příspěvky a jedné paní jsi doporučila, ať při výkladu se do karet vžije a vykládá, jako by svůj příběh. To mě zaujalo,... ale každý se na svět dívá jinak a prožívá něco jiného, má své vlastní zkušenosti. Nemůže se ti pak stát, že do toho vnéseš svoje vlastní prožitky, myšlenky jen tobě vlastní? A ty karty třeba chtějí říci něco jiného. Nevím jak to popsat, každý má své temné stránky, své obavy, zaujatostijen proto, že někdy něco takového prožil a pak to může do toho výkladu vnést a výklad už nebude z pozice kartářky objektivní. Chápeš jak to chci napsat?
Toto jsou jen mé myšlenky, stále nad tím dumám, protože, když se do něčeho vžiji jde to snáze, to máš moc velkou pravdu, ale mám strach, že se tam mohou projevit mé negativní vlastnosti, náhledy na život a dotyčnému mohu odpvědět špatně, nepřesně...

Píšu dokola pořád o jednom a nevím, jestli jsem to vystihla. Rů moc ti ještě jednou děkuji za tvé stránky a čas, kterým nám dáváš. Pa pa pa pa :29:
PS: a pevně věřím, že jste moc hezky oslavili svátek Věry :3:Twiggina
09.10.2008 - 20:38
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro, ale, ale trochu příliš brzo na závěrečné soudy!
Skus si představit, že každá karta je jako výpočet rovnice. Ty počítáš a zatím ti nikdo nevysvětlil jak na to. Upřesnění dostáváš až následně.
Přesto, že pracuješ naslepo, nejsou tvé výsledky vždy špatné. To je přece jistý úspěch! :3:
Záměrně vás takto týrám, protože jsem si i já tímhle prošla a dnes vím, že to je dobrá cesta.
U karet je jedno zvláštní, učíš se, jednou to jde, jednou ne, jednou jásáš v zápětí to chceš vzdát a najednou přijde den, kdy se něco zlomí a jakoby se člověku v hlavě rozsvítilo. Zíráš na to s údivem a říkáš si: jak je to možné, že jsem to neviděla hned, vždyť je to tak jasné.
Karty moc dobře ví, kdy ti mají otevřít dveře k poznání, kdy se má rozsvítit.

Tohle jsem včera napsala mumí:
Dotaz: Ještě by mě milá Rů zajímalo, co na té kartě měsíce znamenají ty 2 věže.
Odpověď: Pokud je otázka směrovaná do esoterické oblasti, tak karta měsíce je také kartou tajemných věd. Obě věže na kartě jsou vysoké až na roveň měsíce a mají tajné dveře.
Dvě věže = nutnost hledání a volby zaměření = do které vlastně najdeš vchod a do které následně vkročíš = nabízí se možnost nalezení správného osobního směru v esoterice. To když se podaří následuje možnost vystoupit až na roveň měsíce = oblast mezi nebem a zemí. Cesta do takové výše se ale nedá absolvovat za krátkou dobu, chce to svůj čas. Začíná dlouhá cesta k poznání.
Ty už si možná svůj směr našla a nacházíš se někde v prvém patře.
Jsou dvě možnosti: šlapat dál, nebo seběhnou zlehka těch pár schodů a jít hledat nové dveře za kterými je stejně tolik schodů jako zde.
Co ti připadá lehčí?

VĚŽ
Má ji rád?
Nový vztah = ne, ona by ho chtěla, ale on jí ne.
Dlouhodobý vztah - ve vztahu si vytvořil nějaké iluze, stavěl na špatné přestavě, základech a teď se mu to sype jak domeček z karet.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ne, a ani nemůže, jeho laťka je příliš vysoká. Dělal si naděje a teď zjišťuje, že to tak není.

Věž a Smrt
VĚŽ = něco se bortí, protože představa dotyčného je zkreslená (možná snílek), nebo jeho nároky jsou tak vysoké, že jim nelze z hlediska běžného života vyhovět. Pak nutně přichází změna v podobě zborcených představ a iluzí (změna jako následný efekt). Je to karta upozorňující na nutnost změny dotyčné osoby, která je vlastně hlavní příčinou tohoto vývoje
Heslo: Udělej něco, nebo bude změna v tvůj neprospěch!

SMRT – ano něco končí, aby mohlo začít něco nového, ovšem na rozdíl od věže je to běh událostí díky osudu či okolním vlivům. Zde jsou zavírány dveře do minulosti a otevírány jiné do budoucnosti. (změna jako prvotní efekt)
Heslo: Hele příležitost změny, využij jí ve svůj prospěch.

Doufám, že se mi to podařilo vystihnout, už je to jasné?


Vžít se do karet, je jako hrát roly na divadle. Vystoupit z vlastního života a stát se hercem. Nelze tyto dvě věci sloučit, pak by se stalo to, o čem píšeš.

Člověk, který řeší vlastní životní problém, těžko může řešit problémy druhých.
Když se dostanu do takového období, tak lidem nevykládám. Nevykládám jim ani tehdy, když jsem příliš zaujata něčím osobním. Konkrétně teď píšu knížku a jsem do toho maximálně ponořená. Pro mě velmi pádný důvod, proč nevykládám.

Kdy a jak vykládat, na to není žádná norma. Já si vytvořila svou a na každém je zda si také něco podobného vytvoří.
Něco jiného je, oprostit se od svého náhledu na život a nikdy nesoudit náhled druhých.
Být si vědom toho, že každý je jiný a tudíž každému vyhovuje něco jiného. Zde by měl věštec naopak zaujmout roly diváka.

Není to lehké viď?
Není, vždyť na tobě chci abys byla dobrá kartářka, herec i divák.
Papa Rů :17:

PS: Oslava dopadla dobře, jak jinak, když manželovo mamka (84 let) je zlatý člověk. Nikdy o ní nemluvím jako o tchýni, mám pocit, že bych jí tím urážela.
Tento víkend mám velmi nabitý a nejspíš se sem dostanu až v sobotu večer, nebo až v neděli. Tak s tím počítej. :29: :27:sandra1
10.10.2008 - 14:26
(Střelec) sandra1 » Twiggina

ahoj RŮ :17:

moc ti děkuji za povzbuzení :30:. To, že jsi přísná je jen dobře, toho si velmi vážím.

Jsem bojovník a nechci to jen tak vzdát, ale myšlenky tě dokážou pěkně otrávit. :30: Pak přemýšlíš jestli ta snaha je k něčemu atd... jdu na věc.

HVĚZDA
Má ji rád? - Ano má, vidí v ní své štěstí a po jejím boku velmi nadějnou budoucnost.

Bude ho nová praáce naplňovat?
Ano bude, ta práce je jeho vytoužený sen, to jo to, po čem toužil a tam vidí svoji budoucnost.

MĚSÍC
Má ji rád?
Má ji rád, je zasněný. O budoucnosti nechce přemýšlet, bojí se.

Dlouhodobý vztah - neví, jestli ji má rád teď, ale stále se vrací do minulosti, jak začínali a bylo jim krásně a tím si tu lásku může stále oživovat.

Bude ho nová práce naplňovat?
Moc ne, dělal si špatné iluze, nebude tam vidět budoucnost, perspektivitu, stále bude vzpomínat na práci minulou.

SLUNCE
Má ji rád? - Ano má ji rád, cítí z ní "teplo" a a přemýšlí o společné budoucnosti.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ano bude. Bude se tam cíti vitálně, sebevědomě. Jeho jasné uvažování mu může otevřít dveře na VÝSLUNÍ.

POSLEDNÍ SOUD
Má ji rád? - Ano, má ji rád a přemýšlí, kam dál. Vidí příležitost začít znovu a jinak - lépe - dlouhodobý vztah

nový - ano má, ona je jeho vymodlená láska

Bude ho nová práce naplňovat?
Ano bude, znovu tam najde, to co kdysi ztratil, má tam možnost uplatnění.

SVĚT
Má ji rád? Ano má, vidí v ní krásnou a čistou ženu a cítí spojení neviditelných sil a je ochoten pro ni udělat cokoli.

Bude ho nová práce naplňovat?
Ano :28: bude, bude tam mít několik možností a nabídek, na něm pak bude záležet, co si zvolí.

Spravedlnost a Soud
Spravedlnost - "Jak se z lesa volá, tak se z lesa ozývá" a u Soudu jsem někde četla "Co zaseješ, sklidíš", to mi připadá dost stejné, jednoduše, "co uděláš, to máš" a tomu nerozumím, rozdílnost významu těchto karet.

Svět - je psáno, že je to jedna z nejkrásnějších karet tarotu, tím pádem by měla být i nejpozitivnější, měla by slibovat úspěchy...atd..a pak je psáno, že jen na tobě záleží, co si z toho světa vezmeš..a tady už ta karta je stavěna do pozice neutrality....tomu nerozumím

Tady už jde zas o vlastní rozhodnutí, "jak uděláš, tak máš" a ROZHODNUTÍ je v jiných kartách, k tomu neotřebuji Svět...neumím si to rozlišit, definice se naučím, ale chci to poznat jinak.

Milá Rů, přeji ti hezký víkend a těším se zas na tebe. :26:

Přihládila jsem se do kurzu v Č.Budějivicích, mám to tam zamluvené už asi dva měsíce. Četla jsem, že se děvčata na to taky ptala, a tvé doporučení, že to má být až nakonec. Tak snad to vadit nebude, opakování mi jen pomůže a některé věci se lépe mluví, než píší. Těším se na tebe. pa pa pa :17: :29: :18:
Twiggina
11.10.2008 - 13:01
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro, vím že jsi bojovník a hned tak něco nevzdáš.

Tak se na to mrknem:
HVĚZDA
Má ji rád? = Ano má, vidí v ní své štěstí a po jejím boku velmi nadějnou budoucnost.
* Ano
Bude ho nová práce naplňovat? = Ano bude, ta práce je jeho vytoužený sen, to jo to, po čem toužil a tam vidí svoji budoucnost.
* Ano

MĚSÍC
Má ji rád? = Má ji rád, je zasněný. O budoucnosti nechce přemýšlet, bojí se.
* Ano (možná nějaká trpká vzpomínka ho zatím brzdí aby uvažoval o budoucnosti)
Dlouhodobý vztah - neví, jestli ji má rád teď, ale stále se vrací do minulosti, jak začínali a bylo jim krásně a tím si tu lásku může stále oživovat.
* Má ji rád, ale s lítostí vzpomíná na to jaké to bylo dřív a rád by to vrátil.
Bude ho nová práce naplňovat?
Moc ne, dělal si špatné iluze, nebude tam vidět budoucnost, perspektivu, stále bude vzpomínat na práci minulou.
* Nebude, zdaleka se nevyrovná práci minulé ( tato karta mezi řádky naznačuje dvě možnosti: 1) že minulou práci opustil neuváženě, nebo 2) že byl propuštěn a tím nucen najít jinou práci)

SLUNCE
Má ji rád? = Ano má ji rád, cítí z ní "teplo" a přemýšlí o společné budoucnosti.
* Ano
Bude ho nová práce naplňovat? = Ano bude. Bude se tam cítit vitálně, sebevědomě. Jeho jasné uvažování mu může otevřít dveře na VÝSLUNÍ.
* Ano a je to práce na dlouhou dobu (je vidět daleko do budoucnosti, může plánovat)

POSLEDNÍ SOUD
Má ji rád? = Ano, má ji rád a přemýšlí, kam dál. Vidí příležitost začít znovu a jinak - lépe - dlouhodobý vztah
* Ano, rekapituluje již prožité
nový - ano má, ona je jeho vymodlená láska
* Nejspíš ji má rád, ale rozumově vztah analyzuje. (pokud dojde k závěru, že si jeho lásku zaslouží, tak ji projeví, pokud ne, tak to skončí)
Bude ho nová práce naplňovat? = Ano bude, znovu tam najde, to co kdysi ztratil, má tam možnost uplatnění.
* Zatím zvažuje a posuzuje situaci a prostředí. Stojí pevně nohama na zemi a je schopen dojít ke správnému závěru.

SVĚT
Má ji rád? = Ano má, vidí v ní krásnou a čistou ženu a cítí spojení neviditelných sil a je ochoten pro ni udělat cokoli.
* Ano, jako by jí položil svět k nohám, na ní bude záležet jestli to dokáže ocenit.
Bude ho nová práce naplňovat? = Ano bude, bude tam mít několik možností a nabídek, na něm pak bude záležet, co si zvolí.
* Ano, je velmi flexibilní a zde má možnost se realizovat (možnost práce v zahraničí)

Spravedlnost a Soud
Spravedlnost = se snaží velmi pečlivě o dobré posouzení věci, ale má roušku přes oči a ta je symbolem lidské omylnosti. Ne vždy se podaří dojít ke správnému řešení a karta na to upozorňuje. Spíš bych k ní přiřadila: Raději dvakrát měř a pak teprve řež.
Základní poučení: Chraň se jednoduchých soudů a snaž se porozumět.

Soudu = je instance, která dokáže velmi nestranně posuzovat co k ní přichází. Velice pečlivě vše zváží než vynese konečný verdikt. Dobro odmění, zlo potrestá. Zde nehrozí možnost omylu, jako u spravedlnosti.
Základní poučení: Občas je nutné se ohlédnout zpět a zamyslet se nad životem.

Svět = Velmi široké možnosti, svět nám leží u nohou, tudíž je možnost se do něj rozběhnout a vybrat si co se nám bude líbit. Ano svět nabízí a my máme volit, a zvolíme dobře?
Základní poučení: Nestraňte se světa, ani se jím nenechte pohltit.

Svět nabízí širokou škálu možností a mi si můžeme vybrat, kterou budeme žít.
Např. Zamilovaní = dilema a nutnost si zvolit z již daného, omezeného počtu, to, nebo to.
Papa Rů :17:

PS: Přihlásila ses do kurzu a tak já se budu těšit, že tě poznám osobně. Jezdí tam převážně úplný začátečníci, kteří nemají možnost zajít sem a jen pár těch, kteří již o tarotu něco ví.
Aspoň pak budeš moct referovat mumí a Dice jaká umím být úča satorie. :20:sandra1
13.10.2008 - 07:32
(Střelec) sandra1 » Twiggina

Ahoj Rů,
děkuji ti za odpovědi a tvůj čas. Tak jsem skončila popis jednotlivých karet. Jak mám pokračovat teď?

Nemyslím se že jsi satorie. Jsi uča jak má být :27:

Zatím se měj pa pa :29:Twiggina
13.10.2008 - 18:19
(Kozoroh) Twiggina » sandra1

Ahoj Sandro,
tak jsem se dnes opravdu nahlas zasmála. Když jsem otevřela mail, tak tam bylo 72 zpráv, vauuu! Všichni brali ohled na to, že o víkendu nemám čas. :23: :4:

Jestli se cítíš na to, tak bych byla pro aby ses přidala k mumí a Dice.
Bylo by nesmyslné abys měla vlastní sekci na to, co dělají již děvčata. Já jim to písnu, že jsem ti to navrhla.
Také jsem vyhlásila u děvčat pauzu do čtvrtečního večera. A to z důvodu čistě osobních. Potřebuji zodpovědět v klidu došlé dotazy a vyřídit i dotazy na lidech.cz a dalším webu, kde jsem také aktivním členem.
Vy máte zatím prostor a čas na případné opakování již probraného.
Dej vědět jak ses rozhodla.
Tak pa ve čtvrtek večer Rů :17:sandra1
14.10.2008 - 09:14
(Střelec) sandra1 » Twiggina

TAK AHOJ

k holkám se přidám :29:Tarot - Velká arkána - Výklad Tarotových karet

1. lekce - Seznámení s Tarotem:

Možnosti výkladů:

A další:Kurz Tarotu
Základní výuka:

Výklad pro práci a zdraví:

Doplňující výuka:

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »