Hlavní strana > Výklad karet > Tarot - Tarotové karty > 10. Lekce - Roční symbol růstu, tabulka růstových cyklů

Roční symbol růstu, tabulka růstových cyklů

10.lekce výkladu tarotu


Roční symbol růstu se dá vypočítat podobně jako životní symbol osobnosti. Postup je stejný ovšem s tím rozdílem, že místo roku narození sčítáte datum posledních narozenin. Pokud je součet 21 a méně tak dál nesčítáte. Pokud je vyšší než 21 tak musíte získané číslo sečíst. Konečný výsledkem je symbol vašeho osobního růstu na aktuální rok, to znamená od data narozenin které jste sčítali do narozenin příštích. Tímto způsobem si můžete dopředu spočítat růstový symbol na každý rok svého života a tím vlastně získáte přehled, který se nazývá růstovými cykly.

Poznámka: Karty Blázen a Mág se v růstových cyklech neprezentují, neboť zastupují univerzální principy.

Příklady:
2 + 1 + 2008 = 2011 = 4
4 = karta Císař je symbolem osobního růstu až do 2.1.2009

29 + 12 + 2007 = 2048 = 14
14 = karta Mírnosti je symbolem osobního růstu až do 29.12.2008

Tabulka růstových cyklů
Tabulka růstových cyklů

Cykly růstu
Při pohledu na tabulku cyklů zjistíte, že čísla tarotu následují po sobě jen nějakou dobu a pak nastane zlom. V tom období kde je změna v posloupnosti, jeden cyklus končí a nový začíná. To je období, kdy nastává určitý zlom v životě.
Já jsem se na této hranici ocitla před osmi roky a opravdu se v tomto období změnil velmi podstatně můj soukromý život. V každém případě jsou tyto zlomy považovány za období, ve kterém je něco ukončováno a něco nového se připravuje.

Počáteční karty cyklů:
2 - Papežka: otevírá cyklus soběstačnosti. Ten vás nabádá k tomu, abyste důvěřovali sami sobě, vede vás k individualizaci a nezávislosti.
3 - Císařovna: tento cyklus je nazýván cyklem Venuše. Naslouchejte svému srdci, uvědomujte si hlubší význam věcí a dění okolo vás. Též je to období práce a tvůrčích procesů.
4 - Císař: to je cyklus vlády a vašich vůdčích schopností. Máte možnost získat osobní sílu a respekt od vašeho okolí.
5 - Papež: cyklus duchovního vývoje, upevnění či založení rodiny a vybudování společenství z určitého okruhu svých přátel.
6 - Zamilovaný: cyklus rozvoje společenských vztahů a pouze na vás záleží, jaké místo zde zaujmete. Dobře zvažujte situace a zpružněte svá rozhodování.
7 - Vůz: cyklus ve kterém se střídají aktivity se stagnací. Snažte se vždy dokončit co jste započali a doba odpočinku vám bude odměnou.
8 - Spravedlnost: tento cyklus je ve znamení rovnováhy. Na stávající situace budete nahlížet s klidem a přehledem, vše vidíte v jasném světle a jste schopni nalézat jednoduchá řešení.
9 - Poustevník: cyklus objevování vnitřních hodnot. Je to období duchovní, které vám nabízí vnitřní naplnění, pocit završení a řádu.

Mimo tyto výše uvedená čísla může cyklus začínat číslem 18 - Měsíc, nebo 19 - Slunce, takový cyklus je výjimečně krátký a trvá tři nebo čtyři roky. Pokud figuruje ve vašem životě, je obdobím, které nabízí zamyšlení nad minulostí a zároveň i nad budoucností. Zde máte možnost přesně definovat své potřeby a přání ve vztahových záležitostech a ujasnit si sami v sobě jaké místo chcete vlastně v životě zaujmout. Snažte se zúčtovat s minulostí a vytýčit si jasné cíle do budoucnosti.

Poznámka: Pokud patříte k dříve narozeným a váš životní cyklus začíná číslem 11,12,13,14,15,16 či 17, najdete charakteristiku cyklu v příslušných kartách tarotu v následující 11.lekci »

Tarot - Velká arkána - Výklad Tarotových karet

1. lekce - Seznámení s Tarotem:

Možnosti výkladů:

A další:Kurz Tarotu
Základní výuka:

Výklad pro práci a zdraví:

Doplňující výuka:

Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »